HeadhunterzyHeadhunterzy wciąż są poszukiwani na rynku, ponieważ mają silną sieć kontaktów i rozumieją, czego potrzebują pracodawcy. Według raportu The Boston Consulting Group, headhunterzy mogą spodziewać się stałego wzrostu liczby transakcji w ciągu najbliższych kilku lat. Oczekuje się, że do 2021 r. będą w stanie zamknąć transakcje z rocznymi przychodami w wysokości 5 miliardów dolarów. Agencje pozyskiwania talentów wykorzystują headhunterów do rekrutacji, pozyskując najlepsze talenty z tablic ogłoszeń lub platform mediów społecznościowych, takich jak LinkedIn czy Quora. W zamian firmy oferują im pakiety wynagrodzeń składające się z opłat za polecenie i premii.

Rozwój branży rekrutacyjnej

Jest to ważny sektor, w który zaangażowanych jest kilka graczy, w tym duże korporacje, małe firmy, firmy tymczasowe/agencje, indywidualni rekruterzy, związki zawodowe i stowarzyszenia zawodowe. Branża rekrutacyjna stała się kluczowym elementem w dzisiejszym świecie biznesu. Rekrutacja stała się integralną częścią współczesnego świata biznesu. Pozyskiwanie nowych pracowników nie jest już czymś, co firmy mogą zrobić samodzielnie, a specjaliści HR szukają sposobów na przełamanie barier wejścia. Rekrutacja to trudny proces. W grę wchodzi wiele zmiennych i znalezienie odpowiedniego kandydata dla Twojej firmy może być trudne. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak skutecznie rekrutować pracowników.

Praca Head Huntera. Wydajność i usprawnienie procesu rekrutacji

Head hunter to osoba, która stara się obsadzić określoną pracę, często stanowisko kierownicze. Headhunterzy wyszukują kandydatów, którzy ich zdaniem mogą pasować na dane stanowisko. Istnieją od czasów II wojny światowej, kiedy po raz pierwszy ukuto termin „łowca głów”. Proces rekrutacji łowców głów jest długi i pracochłonny, składa się z wielu kroków i przeszkód, które należy pokonać, takich jak posiadanie wyobrażenia o tym, czego się szuka, zanim uda się to znaleźć. W ostatnich latach nastąpił jednak wzrost wykorzystania algorytmów pomagających zautomatyzować proces. To nie tylko sprawia, że headhunterzy są bardziej wydajni w swojej pracy, ale także oszczędzają czas, który mogą wykorzystać gdzie indziej na rynku pracy lub w innych przedsięwzięciach biznesowych.

Jak sztuczna inteligencja zmieniła sposób, w jaki obecnie zatrudnia się łowców głów?

Ponieważ coraz więcej firm przechodzi na sztuczną inteligencję, rośnie zapotrzebowanie na headhunterów do korzystania ze sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja ułatwiła wyszukiwanie talentów i lepszą identyfikację talentów, które mogą dobrze działać w określonych rolach lub branżach. Nie chodzi tylko o używanie narzędzi sztucznej inteligencji do celów rekrutacyjnych, ale także o używanie asystentów sztucznej inteligencji do wykonywania przyziemnych zadań, takich jak zarządzanie danymi i analiza danych. Mniejsze obciążenie pracą sprawia, że tego typu praca jest atrakcyjna dla utalentowanych osób, ponieważ można ją wykonywać z dowolnego miejsca iw dowolnym czasie.