Sztuka i kultura po Niemiecku: Zobacz co warto odwiedzićW tym artykule znajdziesz najciekawsze muzea w Niemczech. Nowa Pinakoteka w Monachium to największe muzeum sztuki w południowoniemieckim landzie Bawaria. Muzeum Sztuki i Rzemiosła w Hamburgu jest najstarszym muzeum w Hamburgu. Muzeum Teatru Niemieckiego w Berlinie zachwyca zarówno miłośników teatru, jak i tych, którzy nie są tak dobrze zaznajomieni z tą formą sztuki. Fridericianum w Kassel to najnowocześniejsze miejsce wystawowe. Drezno: Klejnot renesansu słynie z powodu wielu pięknych budynków powstałych w XVI wieku.

German Cinematheque - Niemieckie Muzeum Filmowe

Niemieckie Muzeum Filmowe w Berlinie zostało odnowione i powiększone w 2019 roku, aby stać się German Cinematheque. Jest to najważniejsze na świecie muzeum zajmujące się wystawą i ochroną filmu, a także programami telewizyjnymi i kulturą cyfrową. W muzeum znajduje się jedna z najobszerniejszych na świecie kolekcji historycznych artefaktów i przedmiotów związanych z historią filmu. Kolekcja obejmuje kostiumy, rekwizyty, zdjęcia, plakaty i wiele innych przedmiotów związanych z historią filmu. Muzeum służy również jako platforma dla najnowszych osiągnięć w świecie filmu, telewizji i kultury cyfrowej. Cinematheque jest miejscem spotkań miłośników filmu i profesjonalistów z różnych dyscyplin i sektorów, w tym profesjonalistów z branży filmowej i studentów, badaczy, dziennikarzy i ogółu społeczeństwa.

Sztuka współczesna w Fridericianum w Kassel

Fridericianum w Kassel zostało zbudowane pod koniec XIX wieku jako centrum kongresowe. Obecnie jest to jedno z najważniejszych miejsc wystawowych w Niemczech, oferujące platformę dla najnowocześniejszej sztuki współczesnej. Fridericianum regularnie prezentuje prace międzynarodowych artystów, takich jak Ai Weiwei i Marina Abramovic, a także gości duże wystawy zbiorowe. Budynek jest istotną częścią krajobrazu kulturalnego Kassel, a w całym mieście znajdują się jedne z najważniejszych galerii sztuki współczesnej w Niemczech. Jeśli interesujesz się sztuką współczesną, wizyta w Kassel jest obowiązkowa. Jedną z wystaw, która jest obecnie prezentowana w Fridericianum jest "The Encyclopedic Palace". Przedstawia ona prace kolektywu artystycznego brazylijska Tropicalia, który działał w latach 60-tych i 70-tych.

Najpiękniejsze biblioteki w Niemczech

Niemieckie słowo oznaczające "bibliotekę" to "Bibliothek". Biblioteki kiedyś były budowane jak zamki dla ochrony przed pożarami, ale teraz w wielu przypadkach są bardzo atrakcyjne. Najpiękniejsze biblioteki w Niemczech to: Wien Bibliothek - Bibliotheca Universalis w Wien jest architektoniczną atrakcją w tym pięknym mieście. W budynku mieści się jeden z największych zbiorów książek w języku niemieckim poza granicami Niemiec. Stadtbibliothek Dresden - Drezdeńska Stadtbibliothek jest arcydziełem niemieckiej architektury nowoczesnej. Została zaprojektowana przez architekta Hansa Schweitzera. Stadtbibliothek Leipzig - Budowa Stadtbibliothek w Lipsku została zakończona w 2002 roku. W budynku znajduje się około 2,3 mln książek, a także różne magazyny i czasopisma.

Drezno: Gem of the Renaissance

Drezno jest znane jako "Klejnot Renesansu", dzięki wielu pięknym budynkom powstałym w XVI wieku. Najsłynniejszym z tych budynków jest Frauenkirche, który został ukończony w 1911 roku i jest największym kościołem luterańskim na świecie. Pałac Zwinger, Teatr Semperoper, Zamek Drezdeński i Pałac Królewski to inne słynne zabytki miasta. Warte odwiedzenia są również drezdeńskie muzea. Niemieckie Muzeum Higieny, Muzeum Architektury, Muzeum Historii Wojskowości i Muzeum Etnologiczne to tylko niektóre z wielu muzeów w Dreźnie (lub w jego pobliżu).