Najlepsze pomysły na prezent dla 4-latkaWiele osób zastanawia się, jaki prezent wybrać dla 4-latka, aby dziecko było zadowolone i dobrze się bawiło przez dłuższy czas. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi pomysłami na podarunek dla malucha na różne okazje.

Klocki LEGO

Wśród najlepszych pomysłów na prezent dla 4-latka można wymienić między innymi klocki LEGO. W obecnych czasach w sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele zestawów klocków LEGO, zarówno uniwersalnych, jak i przeznaczonych dla dziewczynek lub chłopców. W przypadku dziewczynek polecany jest wybór serii LEGO Friends. Natomiast chłopcom powinny się spodobać zestawy z serii LEGO City. Różne zestawy klocków z powodzeniem można łączyć, dlatego taki prezent na pewno zagwarantuje długie godziny zabawy.

Gry planszowe

Kolejnym fantastycznym pomysłem na prezent dla dziecka w wieku czterech lat są gry planszowe. Gry planszowe, które dostępne są w sprzedaży, mają różne poziomy zaawansowania. Warto wybrać pozycję, która będzie dostosowana do wieku dziecka, a także jego umiejętności. Dla czterolatków polecane są gry planszowe, których zasady nie są zbyt skomplikowane i dziecko bez problemów je zrozumie. Wśród polecanych gier planszowych dla dzieci w tym wieku można wyszczególnić między innymi "Grzybobranie w Zielonym Gaju", a także grę "Pingwin na lodzie".

Puzzle

Polecany prezent dla 4-latka to także puzzle w różnych wariantach. W przypadku dzieci czteroletnich można już decydować się na zakup nieco trudniejszych puzzli, które będą składały się z co najmniej sześćdziesięciu elementów. Dzieci w tym wieku uwielbiają puzzle z postaciami z bajek, dlatego będą one bardzo dobrym wyborem. Dla dziewczynek poleca się na przykład puzzle z motywami z bajki "Kraina lodu". Natomiast chłopcom bardziej spodobają się puzzle z motywami z bajki "Psi patrol".

Zestaw kreatywny

Dzieci w wieku czterech lat uwielbiają konstruować oraz tworzyć przedmioty według własnych preferencji. Dlatego doskonałym pomysłem będzie podarowanie maluchowi zestawu kreatywnego, który będzie składał się z różnych, artystycznych elementów, które można ze sobą łączyć na dowolne sposoby. W sprzedaży dostępne są zestawy kreatywne z bardzo zróżnicowanymi elementami. Wśród nich można wymienić różne naklejki, patyczki, koraliki, guziki, brokat. Zestaw na pewno rozbudzi wyobraźnię dziecka oraz skłoni je do tworzenia.