Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie
- - - - -

Ustne wypowiedzenie najmu mieszkania

ustne wypowiedzenie najmu  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie
#1 alessandra93
alessandra93
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 17:04

Witam!
Wypowiedziałam najem mieszkania- wysłałam go listem i jeszcze zawiadomiłam najemcę telefonicznie o rozwiązaniu umowy. W umowie nie została zawarta forma wypowiedzenia, tylko czas- 1 miesiąc wczwśniej. Ustnie rozwiązałam umowę 30 listopada, list oczywiście doszedł pare dni później. Zobowiązałam się do opróżnienia mieszkania do końca grudnia. Jednak najemca nie odbiera moich telefonów i obawiam sie że będzie chciał sprawić, żebym musiałą wynajmować aż do stychnia. Co jest dla mnie bardzo nie korzystne. Czy może tak postąpić, czy też mam prawo wyprowadzić się do końca roku a nie dopiero w styczniu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam A.

#2 Dyżurny prawnik
Dyżurny prawnik
  • Prawnik
  • 1111 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 19:04

Jeśli będzie Pani w stanie udowodnić, że telefonicznie wypowiedziała Pani umowę w listopadzie - to umowa jak najbardziej rozwiąże się z końcem grudnia. W tego typu wypadkach - wysyłając dodatkowe pismo o wypowiedzeniu warto w nim zawrzeć informację, że w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej z dnia ............ potwierdzam złożone wówczas wypowiedzenie umowy najmu.

#3 alessandra93
alessandra93
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 10:10

Telefonowałam tego samego dnia co wysłałam wypowiedzenie pocztą, rozmowa trwała ok 20 min. co jest chyba logiczne że nie rozmawialiśmy o pogodzie. Więc czy wykaz rozmów wystarczy?

Użytkownik alessandra93 edytował ten post 09 grudzień 2013 - 10:11


#4 Dyżurny prawnik
Dyżurny prawnik
  • Prawnik
  • 1111 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 10:32

Wykaz uprawdopodobni Pani wersję - natomiast nie będzie sam w sobie dowodził tego, że w czasie tej rozmowy doszło do ustnego wypowiedzenia umowy.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica