←  Prawo cywilne

Forumprawnicze.info

»

Ustne wypowiedzenie najmu mieszkania

alessandra93 - zdjęcie alessandra93 08 gru 2013

Witam!
Wypowiedziałam najem mieszkania- wysłałam go listem i jeszcze zawiadomiłam najemcę telefonicznie o rozwiązaniu umowy. W umowie nie została zawarta forma wypowiedzenia, tylko czas- 1 miesiąc wczwśniej. Ustnie rozwiązałam umowę 30 listopada, list oczywiście doszedł pare dni później. Zobowiązałam się do opróżnienia mieszkania do końca grudnia. Jednak najemca nie odbiera moich telefonów i obawiam sie że będzie chciał sprawić, żebym musiałą wynajmować aż do stychnia. Co jest dla mnie bardzo nie korzystne. Czy może tak postąpić, czy też mam prawo wyprowadzić się do końca roku a nie dopiero w styczniu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam A.
Odpowiedz

Dyżurny prawnik - zdjęcie Dyżurny prawnik 08 gru 2013

Jeśli będzie Pani w stanie udowodnić, że telefonicznie wypowiedziała Pani umowę w listopadzie - to umowa jak najbardziej rozwiąże się z końcem grudnia. W tego typu wypadkach - wysyłając dodatkowe pismo o wypowiedzeniu warto w nim zawrzeć informację, że w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej z dnia ............ potwierdzam złożone wówczas wypowiedzenie umowy najmu.
Odpowiedz

alessandra93 - zdjęcie alessandra93 09 gru 2013

Telefonowałam tego samego dnia co wysłałam wypowiedzenie pocztą, rozmowa trwała ok 20 min. co jest chyba logiczne że nie rozmawialiśmy o pogodzie. Więc czy wykaz rozmów wystarczy?
Użytkownik alessandra93 edytował ten post 09 grudzień 2013 - 10:11
Odpowiedz

Dyżurny prawnik - zdjęcie Dyżurny prawnik 09 gru 2013

Wykaz uprawdopodobni Pani wersję - natomiast nie będzie sam w sobie dowodził tego, że w czasie tej rozmowy doszło do ustnego wypowiedzenia umowy.
Odpowiedz