Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie
- - - - -

Wezwanie do zapłaty- Plikostrada !


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie
#1 Naiwna12
Naiwna12
 • Użytkownik
 • 2 postów

Napisano 04 wrzesień 2013 - 21:14

Witam.
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co powinnam zrobić. Dostałam wezwanie do zapłaty z Plikostrady o treści:


Szanowna Pani,
Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uiściła Pani zaległej opłaty abonamentowej za udostępniony Pakiet Podstawowy usługi Plikostrada, którą zamówiła Pani w dniu 06.08.2013 przy użyciu adresu email mery_mm@buziaczek.pl
W związku z powyższym informujemy o konieczności przekazania sprawy Pani zadłużenia na drogę postępowania sądowego. Reprezentująca spółkę Smart Tech Connect Ltd. kancelaria prawna specjalizująca się w dochodzeniu roszczeń z konsumenckich umów elektronicznych, przygotuje i wniesie przeciwko Pani pozew w przedmiocie wydania sądowego nakazu zapłaty.

W przypadku podania w trakcie zamawiania usługi fałszywych danych osobowych, kancelaria prawna złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Organy ścigania prowadzące dochodzenie ustalą dane osobowe abonenta adresu email mery_mm@buziaczek.pl na podstawie informacji uzyskanych od dostawcy usługi poczty elektronicznej oraz dostawcy Internetu ISP dla zabezpieczonych adresów IP. Przypominamy, iż w takim wypadku oprócz konsekwencji karnych, zgodnie z § 5. ust. 5. zaakceptowanego przez Panią regulaminu usługi, będzie Pani dodatkowo zobowiązana do uiszczenia kary umownej w wysokości 200 zł oraz powstałych kosztów sądowych i windykacyjnych.
Niniejszym wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zadłużenia wynoszący 3 dni robocze od dnia otrzymania tej wiadomości. W przypadku bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu sprawa zostanie procedowana w trybie natychmiastowym, a jej polubowne załatwienie nie będzie już dłużej możliwe.
Zaległą opłatę abonamentową należy uiścić przelewem bankowym lub dokonując wpłaty na poczcie, używając poniższych danych:
Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.
Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 20 1750 1312 6860 1000 0043 0223
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0043 0223
Kwota: 96 PLN
Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostra...okRwBf1PznnzXk=
W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail pomoc@plikostrada.pl albo telefonicznie pod numer 70 838 85 88*(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).


Z wyrazami szacunku,
Biuro Opłat Abonamentowych
serwisu Plikostrada.pl
*Koszt za minutę połączenia dwa złote i dziewięć groszy, w tym podatek od towarów i usług.Zarejestrowałam się w tym serwisie i zapomniałam wyrejestrować. W ogóle z niego nie korzystałam. Nie mam pojęcia co robić. Czy powinnam zapłacić? Nadmienię, że we wcześniejszej wiadomości podali, iż posiadają mój adres fizyczny IP, ktory jest zupełnie inny niż ten prawdziwy. Nie podpisywałam żadnej pisemnej umowy. Nie pamiętam nawet czy przy rejestracji podałam swoje prawdziwe dane czy też nie. Boję się nawet wejść i to sprawdzić.

Bardzo proszę o pomoc i radę.

#2 Prawne.org
Prawne.org
 • Administrator
 • 19776 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 05:48

Proszę nie płacić. To kolejny klon "pobieraczka". Również ten serwis jest objęty postępowaniem sprawdzającym przez UOKiK.
http://www.rmf24.pl/...-pl,nId,1015619

Jeśli takie wezwanie przyszło na maila - zignorować je i nie odpowiadać.

#3 Naiwna12
Naiwna12
 • Użytkownik
 • 2 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 17:15

Dziękuję bardzo za pomoc :)

#4 Skrzywdzony_ojciec
Skrzywdzony_ojciec
 • Użytkownik
 • 3 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 19:54

Mój znajomy również otrzymał takie wezwanie do zapłaty. Od tego momentu minęło już ładnych kilka miesięcy - i nic, cisza...
Prześledziliśmy razem Internet i z tego co ustaliliśmy, to nikt w sieci nie opisywał, aby doczekał się pozwu od tej firmy. Wzywają do zapłaty pewnie licząc, że ktoś dobrowolnie zapłaci!
 
Mnie zastanawia taka rzecz:
Na ich stronie w centralnym miejscu strony głównej jest informacja: Tak, chcę rozpocząć bezpłatną jazdę testową!
I tu tylko dane o ściągnięciu natychmiast 2 GB.
Natomiast na dole strony - znacznie mniejszą czcionką - Podczas 14-dniowego bezpłatnego okresu testowego przysługuje prawo do pisemnego odstąpienia od umowy (fax, e-mail, itp.). Po upływie 14-dniowego okresu testowego obowiązywanie i koszt umowy zgodnie z Regulaminem.
Raz, że to chyba nie po polsku (bo co to za składnia - obowiązywanie i koszty umowy zgodnie z Regulaminem???) a dwa, że w końcu nie wiadomo czy ów okres testowy dotyczy pobrania 2 GB bez względu na okres czasu czy faktycznie tylko 14 dni.

Patrzcie również na właściciela tego serwisu: Smart Tech Connect Ltd. z siedzibą w Dubaju, Meydan Office Tower, piętro 3, P.O. Box 450676, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

I dalej z ich regulaminu:
Sądem właściwym do rozpatrzenia sporu pomiędzy Stronami jest sąd właściwy dla miejsca zamieszkania lub miejsca siedziby strony pozwanej.
Strony dopuszczają możliwość dochodzenia wzajemnych roszczeń przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie (w trybie tzw. Elektronicznego Postępowania Upominawczego).
Miejscem zawarcia Umowy jest miasto Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

To chyba jest sprzeczne z naszym prawem???? W umowach z konsumentami nie można narzucać właściwości sądu jak również przyjmować, że umowa została zawarta w Dubaju. Umowa została zawarta chyba tam, gdzie nieświadomy użytkownik zaklepał przycisk rejestracja?

#5 wola
wola
 • Użytkownik
 • 1 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 11:11

witam, to właściwie nie odpowiedź a zapytanie

jeżeli otrzymałam maile i wezwanie pisemne do zapłaty a minął już okres 3 misięcy na wypowiedzenie umowy to co zrobić?#6 Prawne.org
Prawne.org
 • Administrator
 • 19776 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 12:10

Adres na wezwaniu ma Pani jakiś zagraniczny. Firma krzak - faktycznie nie wiadomo czy istnieje i gdzie ma siedzibę. Nie płacić i nie odpisywać. Nie korzystać oczywiście z ich usług. #7 io07
io07
 • Użytkownik
 • 1 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 12:46

Witam,

Moja sytuacja jest niemal identyczna jak sytuacja opisana w pierwszym poście z tą drobną różnicą, że nie pamiętam czy udało mi się coś ściągnąć z tego serwisu. Jeżeli tak to było to tuż po zalogowaniu, a więc w "okresie testowym". Czy w jakikolwiek sposób zmienia to postać rzeczy?#8 Prawne.org
Prawne.org
 • Administrator
 • 19776 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 15:46

Nie zmienia to postaci rzeczy bowiec generalnie dla samej umowy nie ma znaczenia czy korzysta sie z mozliwosci portalu czy tez nie. Tym zaslaniac sie wiec nie mozna. Tak jak pisalismy wczesniej nikt z was nie mial swiadomosci ze rejestrujac sie w portalu zawiera odplatna umowe. Zostaliscie przez nich wprowadzeni w blad.

#9 zibo
zibo
 • Użytkownik
 • 2 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 10:49

Proszę o informację czy w moim przypadku też nie reagować,jeśli podało się prawdziwe dane , a po skasowaniu konta mailowego wezwanie przyszło drogą pocztową.

Oczywiście po rejestracji i aktywacji nie było nawet logowania do serwisu.Jednak po otrzymaniu pierwszego wezwania mailowego zgodnie z sugestią innych serwisów internetowych zostało tą drogą wysłane odstąpienie od umowy wg art. umożliwiających  odstąpienie w okresie 3 miesięcy.Rzecznik konsumenta oraz inne serwisy proponują jednak wysłanie takiego odstąpienia drogą pocztową.Czy to jest zasadne.Czy tym sposobem nie potwierdzam swoich danych osobowych?#10 Prawne.org
Prawne.org
 • Administrator
 • 19776 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 16:35

Jakim listem przyszło to wezwanie? Zwykłym czy poleconym?#11 zibo
zibo
 • Użytkownik
 • 2 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:06

Listem zwykłym,bo nic na razie nie podpisywałem.Ale zastanawia mnie adres nadania Smart Tech Connect Ltd , skrytka pocztowa 25, 60-963 UP Poznań 41. A zamiast znaczka - Oplata pobrana TAXE PERCUE - POLOGNE, Umowa z Pocztą Polską S.A. ID nr 256034/P, nadano w Pile P703. Data nadania 08.07.2014r.oraz wskazali termin 7 dni od daty otrzymania.Jednak jeśli nic nie podpisałem ,to też nie wiadomo jaki został wyznaczony termin.Jeśli działają już w ten sposób , to jestem nawet zapłacić za autoryzację takiej opinii prawnej.


Użytkownik zibo edytował ten post 14 lipiec 2014 - 18:15


#12 adw. Łukasz Nysztal
adw. Łukasz Nysztal
 • Prawnik
 • 2455 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:09

Proszę na taki zwykły list nie odpowiadać. To badanie gruntu - czy dłużnik pod takim adresem faktycznie mieszka.
Kancelaria Adwokacka w Szczytnie
ul. Leyka 32E
www.adwokat.nysztal.eu

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica