←  Informacje techniczne

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

zajęcie komornicze

Krzysiek Andrzej - zdjęcie Krzysiek Andrzej 23 wrz 2013

Witam
Trochę może niepotrzebnie rozwinę tekst ale chcę naświetlić całą sprawę.
Prowadzę działalność gospodarczą i zatrudniam pracowników , rok temu jeden z pracowników jechał moim samochodem i Straż Miejska zrobiła mu zdjęcie .
Ponieważ nie było mnie dłuższy czas w firmie gdy przyjechałem i otwarłem ten list okazało się , że miałem podać kto jechał tym autem w terminie jaki już minął więc zadzwoniłem do SM i tam Pan połączył mnie do osoby prowadzącej sprawę .
Po krótkiej rozmowie osoba ta powiedziała mi , ze najlepiej jakbym wysłał pismo w formie skanu za pomocą poczty elektronicznej , po podaniu mi swojego adresu uczyniłem to i......................po paru tygodniach dostałem wyrok w imieniu rzeczpospolitej gdzie nakłada się na mnie grzywnę w wysokości 150 zł za nie podanie osoby , która prowadziła samochód!!!
Wściekłem się i zadzwoniłem do SM gdzie Pan prowadzący sprawę stwierdził , że nic nie dostał .
Otworzyłem wtedy pocztę i powiedziałem mu dokładnie kiedy wysyłałem i na jaki adres (okazało się , że to był jego adres prywatny i porostu sobie zapomniał) wtedy on mi powiedział ,że w sumie to nic się nie stało i przynajmniej kierowca nie otrzymał punktów karnych.....
Sprawę zostawiłem i o niej zapomniałem jak również niestety zapomniałem o zapłaceniu kary.....
Nie otrzymałem żadnego wezwania do zapłaty i na początku września tego roku dostałem od komornika list , w którym było 5 pism informujących mnie o zablokowaniu moich rachunków bankowych , konkretnie w Mbank , Deutsche bank , PKO BP , ING , Getin
Jako , ze prowadzę firmę na terenie całej Polski mam w tych bankach rachunki ponieważ karty płatnicze z tych rachunków mają moi pracownicy i pobierają z bankomatów pieniądze na paliwo , hotele itp (chciałem mieć jedno konto i kilka kart wystawionych na pracowników ale w naszym kraju to niemożliwe)
Tak więc po zajęciu kont wysłałem z konta nie zajętego należność do komornika , gdzie on wykonał mi zwrot tej kwoty z opisem należność już zapłacona.
Wcześniej zadzwoniłem do niego i zapytałem dlaczego nie otrzymałem wezwania do zapłaty a on z chamskim uśmiechem powiedział mi "przecież otrzymał pan informacje o zajęciu konta"
w związku z powyższym mam nast. pytania:
1- czy komornik może zająć konta w 5 bankach bez wcześniejszego wezwania do zapłaty
2- banki postąpiły ze mną w następujący sposób:
- ING zablokowało kwotę jaka była należna (niecałe 400 zł) a resztę mam jako środki do wypłaty
- PKO BP zrobiło to samo co ING przy czym jak wysłałem należności z prywatnego konta w PKO i otrzymałem zwrot od komornika blokada tego samego dnia została zdjęta.
- Getin zablokował całe konto i wszystkie środki łącznie z blokadą karty
- Deutsche bank tak samo jak Getin
Osobiście uważam , że komornik postąpił jak czysty złodziej tak samo jak postąpili getin i deutsche Bank i nie zamierzam tej sprawy tak zostawić.
Gdy zadzwoniłem do DB powiedzieli mi , ze dopiero po otrzymaniu pisma od komornika należności jak i karta będzie odblokowana i , że przeważnie to trwa ok. 2 miesięcy , musiałem więc przejechać całą Polskę aby dać kierowcą nowe karty bo zostali z dnia na dzień bez kasy i możliwości jej wypłaty
Na szczęście ING i PKO jak od niedawna BZWBK są moimi głównymi kontami i nie utraciłem płynności finansowej choć ta sytuacja wprowadziła w mojej firmie spore zamieszanie
Moje drugie pytanie jest zatem take , czy bank może zablokować całe konto gdy komornik blokuje niecałe 400 zł a na koncie jest np. 20.000 i nie mam prawa do grosza to wydaje mi się to przynajmniej śmieszne choć jeżeli ktoś ma firmę i tylko jedno konto w banku dziadowskim do którego niewątpliwie należą Getin i DB i tak jest przez miesiąc to w sumie firma idzie do piachu....
nie wiem czy mogę coś z tym zrobić ale chcę ;
1- oddać komornika do sądu za to , że zablokował mi wszystkie konta nie wzywając wcześniej do zapłaty
2- napisać do instytucji , która zajmuje się kontrolą banków aby sprawdziła czy takie postępowanie banków jak DB i getin jest zgodne
z prawem (jeżeli ING i PKO podchodzi jak normalny bank to czemu inne robią z siebie debila)
3- jeżeli w żadnej z powyższych dwóch pytań nie mam szans to mam pytanie gdzie mogę pisać (jesteśmy przecież w UE) aby zajęli się tymi sprawami w Polsce.
Pragnę powtórzyć , że moja sprawa nie jest akurat problemem , właśnie zamykam konta w tych dwóch bankach jednakże jak już wspominałem jeżeli spotka to kogoś kto prowadzi małą firmę i ma w DB lub getinie konto to w przypadku zajęcia komorniczego jest trupem a tak według mnie i kierując się zdrowym rozsądkiem być nie może.
Odpowiedz