Najskuteczniejsza kalibracja alkomatów. Dlaczego wartoAlkomat to urządzenie, które mierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Służy do ustalenia, czy ktoś prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Można je również skalibrować, aby określić poziom „bezpieczeństwa” różnych ilości alkoholu. Jednak bez narzędzi, takich jak spektrometr podczerwieni i spektrometr mas, nie mogą one zapewnić dokładnych odczytów poziomów zatrucia. Proces kalibracji alkomatu jest dość prosty i może zostać wykonany przez funkcjonariuszy organów ścigania na miejscu.

Dokładność i precyzja to nasze drugie imię

Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w dokładności naszej pracy. W dzisiejszym społeczeństwie ilość spożywanego alkoholu stale rośnie. W związku z tym wzrosła również jazda pod wpływem alkoholu. Dlatego każde urządzenie wymaga kalibracji, by osiągnąć najwyższy poziom dokładności. Kalibracja alkomatu jest kluczowym elementem. Proces ten zapewnia, że używasz go prawidłowo i dokładnie mierzy zawartość alkoholu w organizmie. Alkomaty stały się z czasem bardziej popularne, ponieważ mogą być wykorzystywane w dochodzeniach kryminalnych jak również pozwalają stwierdzić, czy ktoś nie wypił za dużo w pracy. Urządzenie zapewnia szybkie wyniki w ciągu kilku sekund, co czyni je łatwym w użyciu narzędziem do sprawdzenia czyjegoś poziomu stężenia alkoholu we krwi .

Metody kalibracji / Nie taki diabeł straszny…

Kalibracji jest bardzo ważną częścią alkomatu. Zapewni to, że Twoje wyniki będą zarówno dokładne jak i wiarygodne. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że urządzenie było ładowane przez co najmniej 24 godziny, jak również upewnienie się, że po obu stronach ustnika nie ma wody ani wilgoci. Następnie należy umieścić go nad ustami, szczelnie zamkniętego, bez niczego innego pomiędzy sobą a ustnikiem z żadnej strony - chodzi o krople wody lub wilgoci na twarzy podczas kalibracji urządzenia. Krok drugi jest wtedy, gdy trzeba wdychać powietrze przez trzy sekundy przed testem poziomu alkoholu; krok trzeci powinien nastąpić po odczekaniu pięciu minut do ponownego testowania i porównywania tych poprzednich testów z nowymi, które występują po wykonaniu innego testu. Wykonując te same kroki kalibrować możemy ręcznie jak również automatyczne. Kalibracja polega na dostosowaniu parametrów, które mają duży wpływ na wyniki końcowe, które są bardzo ważne.