←  Prawa konsumenta

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

zakup na allegro

Krzysztof Łaszkiewicz - zdjęcie Krzysztof Łaszkiewicz 10 cze 2019

Witam,
proszę o pomoc bo odnoszę wrażenie, że zaraz oszaleję.

Zakupiłem na aukcji allegro usługę regeneracji turbiny do bmw e46 330d (m57). Zadowolony odstawiłem do warsztatu do którego sprzedawca miał przesłać swoją sztukę zregenerowaną z magazynu a warsztat, po dokonaniu demontażu mojej sztuki na zasadzie wymiany przy kurierze itp itd. Warsztat zakłada przesłaną turbinę i okazuje się, że wyje, puszcza olej, nie ładuje prawidłowo. Kontaktuję się ze sprzedawcą i otrzymuję informację, że wysyłają kolejną sztukę ( jak się okazuje w przeciągu jednego dnia dokonują "naprawy mojej starej"). Ponoszę koszt w wysokości 300 zł za montaż i demontaż już drugi raz ( obie niesprawne ).

Turbina przesłana jako pierwsza zostaje wyjęta i odłożona a założona "moja stara" po niby regeneracji. Niestety podczas pracy na uszczelniaczu turbina przepuszcza olej. Postanowiłem więc skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy.Dostaję informację, że mogą oddać mi koszt poniesiony za regenerację w momencie gdy odeślę im 2 sztuki turbiny tak aby mogli zabrać części które jak twierdzą wymienili. Jak mogę odesłać 2 sztuki a sam zostaję się bez turbiny a jedna jest moja ? Skąd wiem co zabiorą i czy zamontują moje stare części ?

Co mam robić ? Ktoś mi podpowiada, że mogę też zażądać pokrycia kosztów montażu i demontażu turbiny x2. Jak to wygląda od strony zakupów poprzez allegro ? Może ktoś miał podobną sytuację ?

Z góry dzięki za pomoc

Odpowiedz