←  Prawa konsumenta

Forumprawnicze.info

»

Odszkodowanie od operatora energii elektry...

marek710507 - zdjęcie marek710507 11 kwi 2018

Witam

Czy mogę domagać się odszkodowania od operatora energii elektrycznej  za bezprawne odłączenie

i zabranie licznika energii?

Napisałem pismo do operatora o rozwiązanie umowy z dniem 30.04.2018.ponieważ zamierzam zlikwidować firmę.

W dniu 09.04. operator bez mojej wiedzy, bez żadnego protokółu, a przede wszystkim niezgodnie z terminem zabrał licznik i byłem bez prądu 2 dni, w firmie która funkcjonuje. Po licznych telefonach i wizytach w punkcie biura obsługi ....60 km od mojej miejscowości po 2 dniach licznik wrócił na swoje miejsce. Firma - sklep był zamknięty 2 dni przez co nie zarobiłem ani grosza. Czuję się oszukany.

Jeżeli faktycznie mogę domagać się odszkodowania to jakiej kwoty mogę się domagać?

Po mojemu wygląda to tak:

12.000 tys - raport za ostatni miesiąc : 24 dni robocze = 500 zł x 2 dni = 1000 zł + koszt przejazdu 60 km - 50 zł =1050 zł

Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 12 kwi 2018

Może Pan dochodzić odszkodowania. Zakładając oczywiście, że w wypowiedzeniu umowy był wyraźnie określony termin z jakim wnosi Pan o rozwiązanie umowy. 

Odnoszenie się do średniego dziennego dochodu z ostatniego miesiąca jest poprawną argumentacją - ale wskazane, aby nie jedyną. Po pierwsze trzeba wykazać, że sklep był zamknięty i że faktycznie ktoś z klientów zachodził Wskazani byliby więc dodatkowo świadkowie i pełne udokumentowanie dochodu z ostatniego miesiąca (czy też z dłuższego czasu) w oparciu o dokumentację księgową. 

Odpowiedz