←  Prawo ubezpieczeń

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Problem z elektronicznym L4.

Robercikq - zdjęcie Robercikq 05 sty 2019

Witam. Byłem na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku przy pracy (płatne 100%) przez okres 94 dni. Dnia 31.12.18 skończyła mi się umowa o pracę i zwolnienie lekarskie miałem jeszcze do 03.01.19. Wczoraj byłem u chirurga i stwierdził, że kciuk musi jeszcze przejść rehabilitację więc załatwiłem sobie rehabilitację itd.

Do sedna sprawy: Chirurg wystawił mi to L4 i wysłał drogą elektroniczną, lecz niestety NIP był nieprawidłowy i należał do firmy, w której praktycznie nie pracuję i nasuwają się takie pytania:

1) Czy da radę to jakoś naprawić, napominając fakt, że on sam przyjmuje pacjentów w gabinecie tylko w czwartki i piątki (tak po prostu pracuje w tylko te dni), bo tak to nie da rady zbytnio jego spotkać, a to minie już tak 4-5 dni od wystawienia zwolnienia i nie wiem dokładnie czy jest taka możliwość tak długo przeczekać z tym faktem, że l4 poszło tam gdzie nie trzeba, i właśnie nie mam zielonego pojęcia, co z tym zrobić, aby nie zrobić jakiegoś nieumyślnego przestępstwa icon_sad.gif
2) W pracy powiedziano mi, że jeżeli dostanę przedłużenie L4, to z racji tego ,że umowa się skończyła, a ja dalej mam zamiar się rehabilitować i być na zwolnieniu, to czy dalej jeszcze ZUS będzie mi wypłacał pieniądze?
3) Jeżeli jednak to ZUS ma mnie "pod swoją opieką" z racji tego, że mam jeszcze L4 no i że faktycznie to się już toczy te 94 dni plus dostałem przedłużenie L4, pomimo, że skończyła mi się umowa o pracę, to jaki mam podać prawidłowy NIP dla chirurga, aby on wysłał ponownie to L4, jeżeli ZUS jeszcze przez chyba okres 2-3 miesięcy wypłacał by ten zasiłek chorobowy?

Przepraszam, za mój brak wiedzy, w tym zakresie, dzięki za każdą pomoc!

Odpowiedz

Jowita - zdjęcie Jowita 06 sty 2019

1. Do zwolnienia L-4 po ustaniu zatrudnienia podajemy NIP byłego pracodawcy

2. Po ustaniu zatrudnienia ZUS przejmie wypłatę zasiłku chorobowego. Do ZUS pracodawca powinien przekazać druk ZUS Z-3 a Pan do  ZUS przekazuje druk  Z-10 jednorazowo a do każdego elektronicznego zwolnienia ZAS-53 celem wypłaty zasiłku chorobowego.

Odpowiedz