←  Prawo spadkowe

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Odrzucenie spadku przez nieletniego

zainteresowany12 - zdjęcie zainteresowany12 17 paź 2019

Witam.

Na początku tego roku zmarłl mój ojciec. Wiedząc o tym że miał spore zadłóżenia odrzuciłem spadek wraz z rodzeństwem i matką. Wiem że muszę to zrobić również z moimi dziećmi.

Wiem że trzeba złożyć wniosek w sądzie z załącznikami, problem mam w tym że konieczne jest uzasadnienie w tym wniosku, a ja nie wiem jak dobrze je sformułować. Poniżej to co udało mi się zrobić.

 

Wnoszę o zezwolenie wnioskodawcy .............. na dokonanie czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem:

           

 

polegającej na odrzuceniu spadku po zmarłym ......................będącym dziadkiem ww. małoletnich. Zmarły nie był osobą majętną, ponadto według posiadanej wiedzy, w skład masy spadkowej wchodzą długi i odrzucenie spadku jest korzystną decyzją dla małoletnich.

W dniu ......................... dokonałem odrzucenia spadku po zmarłym w formie aktu notarialnego. Odrzucenie spadku dokonali także członkowie rodziny, tj. żona i pozostałe dzieci zmarłego.

 

według posiadanej wiedzy, w skład masy spadkowej wchodzą długi i odrzucenie spadku jest korzystną decyzją dla małoletniego.

 

Proszę o pomoc czy to wystarczy i czy wymagane są jakieś dokumenty potwierdzające zadłóżenie?

Odpowiedz